Cera naczyniowa cechuje się widocznym zaczerwienieniem, pieczeniem, wrażliwością na wiele składników aktywnych zawartych w kosmetykach oraz widocznymi rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Wraz z upływem czasu zaczerwienienie skóry utrwala się, wówczas powstaje rumień o charakterze napadowym wywoływany przez czynniki zewnętrzne, w konsekwencji prowadząc do przekształcenia się rumienia w postać stałą.
Coraz częściej w gabinetach kosmetologicznych spotykamy się ze skórami, które charakteryzują się zaczerwienieniem oraz widocznymi rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi w obrębie twarzy, szyi czy dekoltu. Kluczem do zniwelowania widocznego zaczerwienienia skóry bądź redukcji poszerzonych naczynek jest działanie synergistyczne opierające się na pracy gabinetowej oraz odpowiedniej pielęgnacji domowej. Ponadto istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia opierającego się na zdrowym odżywianiu bogatym w kwasy Omega 3 oraz wykluczeniu tych czynników zewnętrznych, które przyczyniają się do wzmocnienia problemu skórnego.
Czynnikami predysponującymi do powstawania rumienia skórnego są:
- Nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV,
- Wahania temperatur (wysokie i niskie temperatury),
- Zaburzenia hormonalne,
- Silne emocje (stres),
- Korzystanie z saun czy solarium,
- Alkohol w szczególności czerwone wino,
- Pikantne i gorące potrawy,
- Intensywny wysiłek fizyczny,
- Nieodpowiednia pielęgnacja domowa.
Oferta zabiegowa dla cer naczyniowych opiera się na wykorzystaniu zabiegów z zastosowaniem szerokopasmowego światła IPL, dzięki nowoczesnej technologii możliwe jest zamykanie nie tylko pojedynczych naczynek, ale także skomplikowanej sieci naczyń krwionośnych. Dodatkowo kosmetolodzy posiadają profesjonalne protokoły zabiegowe oparte na maskach terapeutycznych oraz peelingach dedykowanych dla skór wrażliwych czy naczyniowych, które pozwolą zredukować widoczne zaczerwienie skóry. Pamiętaj, jeśli masz na swojej skórze widoczne poszerzone naczynia krwionośne zgłoś się na konsultacje kosmetologiczną, to pozwoli zapobiec rozwojowi dermatozy skórnej, którą jest trądzik różowaty wymagający leczenia dermatologicznego.
Pielęgnacja skóry naczyniowej powinna opierać się przede wszystkim na odpowiednim, ale delikatnym oczyszczaniu skóry, obowiązkowym krokiem w pielęgnacji jest krem z wysokim faktorem SPF 50+ oraz preparaty zawierające odpowiednie składniki aktywne do tego rodzaju cery m.in. arnika górska, miłorząb japoński, wyciąg z kasztanowca. Składniki te wykazują właściwości wzmacniające naczynia krwionośne.