Stomatologia zachowawcza
Znieczulenie komputerowe
Zdajemy sobie sprawę z tego, że najczęstszą przyczyną rzadkich wizyt u stomatologa jest obawa przed bólem. Mając to na uwadze, w naszej placówce dysponujemy różnymi technologiami, które wpływają na komfort Pacjenta. Bardzo staramy się, by przeprowadzane zabiegi nie powodowały bólu, dlatego stale rozwijamy nasze zaplecze techniczne i wzbogacamy je o nowe urządzenia eliminujące ból.
Medycyna rozwija się z każdym rokiem i czasy, kiedy konieczność wyrwania zęba nieuchronnie wiązała się z bólem, już dawno za nami. Obecnie na rynku dentystycznym bardzo powszechna jest metoda znieczulenia komputerowego.
Na czym polega znieczulenie komputerowe?
Aplikowanie znieczulenia komputerowego jest wyjątkowo szybkie i skuteczne. Cały proces opiera się o działanie specjalnego urządzenia, które podłączone jest do ekranu. Cienka igła wprowadzana jest we właściwe tkanki zęba. Środek znieczulający rozprowadzany jest na danym obszarze i zmniejsza jego wrażliwość na ból.
Znieczulenie komputerowe działa miejscowo. Dzięki działaniu komputer, stomatolog może na bieżąco monitorować proces podawania środka znieczulającego i stopniowo dawkować jego ilość. Pełna kontrola nad przebiegiem znieczulania sprawia, że Pacjent po zabiegu nie doświadcza uczucia odrętwienia, ani opuchlizny.
Znieczulenie mikroprocesowe QuickSleeper
Aby zadbać o pełny komfort Pacjentów w czasie zabiegów, w naszej placówcw korzystamy z elektronicznego systemu znieczuleń – QuickSleeper. Pozwala on na skuteczne zredukowanie bólu do minimum i jednocześnie skraca czas zabiegu i zmniejsza stres, jaki towarzyszy wizycie u stomatologa. Korzystając ze znieczulenia QuickSleeper, możliwe jest zastosowanie mniejszej ilości środka znieczulającego, jednocześnie uzyskując satysfakcjonujące rezultaty.
To, co wyróżnia tę metodę od innych dostępnych na rynku, to możliwość wykonywania iniekcji dokostnych. Znieczulenie dokostne polega na wprowadzeniu środka znieczulającego bezpośrednio do kości, w okolice korzeni zębów. Ilość podawanego środka, ciśnienie oraz rotacja igły sterowane są mikroprocesowo. Wkłucie jest niemal bezbolesne, a jedyne co Pacjent doświadcza w trakcie znieczulania, to odgłos pracy silniczka obracającego igłę. W odróżnieniu od tradycyjnych metod znieczulania, znieczulenie mikroprocesowe nie powoduje negatywnych skutków ubocznych takich jak odrętwienia twarzy oraz znieczulenia policzków i warg.
Jak przebiega znieczulenie komputerowe?
Przed przystąpieniem do procesu znieczulania, stomatolog przeprowadza z Pacjentem wywiad, mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwskazań. Należą do nich niektóre choroby, alergie lub przyjmowane leki. Jeśli żadne przeszkody nie występują, lekarz może przystąpić do podania środka znieczulającego. Urządzenie przypomina kształtem długopis, który wyposażony jest w niewielką, cienką igłę. Dzięki wyjątkowej precyzji moment wkłucia jest dla Pacjenta niemal nieodczuwalny. W trakcie leczenia, urządzenie QuickSleeper odpowiednio dawkuje środek znieczulający.